Konkurs „Sacratissimo Cordi – Polonia Restituta”

Trwa kolejna, czwarta już edycja konkursu dla dzieci i młodzieży pt. „Sacratissimo Cordi – Polonia Restituta”, tym razem pod hasłem „Pomnik Wdzięczności w Poznaniu symbolem szacunku Wielkopolan dla Boga i Ojczyzny”. Termin nadsyłania prac upływa 23 października 2017 r.

W poprzednich latach w konkursie „Sacratissimo Cordi – Polonia Restituta” wzięło udział ponad tysiąc uczniów z wielkopolskich szkół. Jego celem jest przybliżenie młodemu pokoleniu jednego z najbardziej zapomnianych faktów z najnowszych dziejów Poznania – historii budowy i zniszczenia Pomnika Najświętszego Serca Pana Jezusa. Konkurs może być świetnym narzędziem dla nauczycieli i wychowawców wspierającym ich w kształtowaniu wśród dzieci i młodzieży poczucia dumy z faktu bycia Polakiem i Wielkopolaninem. Warto podkreślić, że przyjmowane są także zgłoszenia indywidualne, w których swoje dane kontaktowe powinni podać rodzice.

Tematem tegorocznej edycji konkursu są słowa: „Pomnik Wdzięczności w Poznaniu symbolem szacunku Wielkopolan dla Boga i Ojczyzny”. W każdej z kategorii konkursowych przyznane zostanie I, II i III miejsce oraz co najmniej trzy wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują też dyplomy. Nagrody zostaną wręczone podczas gali, która będzie częścią uroczystego koncertu organizowanego przez Akademicki Klub Obywatelski im. Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu z okazji Święta Niepodległości. Więcej informacji o konkursie oraz regulamin można znaleźć w zakładce Konkurs.