Przygotowania do uroczystości 31 maja 2015 trwają!

Plakat_31_05

W środę wysłaliśmy plakaty oraz list do Księży Proboszczów w naszej Archidiecezji Poznańskiej z prośbą o poinformowanie parafian o odbywającej się w Poznaniu uroczystości otwarcia wystawy „Wdzięczni za Niepodległość”, która odbędzie się

31 maja br.(niedziela)
na pl. Adama Mickiewicza o godz. 17.00 w Poznaniu.

Głównym elementem wystawy będzie figura Chrystusa – współczesna kopia Figury z Pomnika Wdzięczności, zburzonego przez Niemców w 1939 r., która tego dnia zostanie uroczyście wprowadzona do naszego miasta, a po odbudowaniu Pomnika stanie w jego centralnej części. Przygotowaliśmy plakat informujący o tym wydarzeniu i prosiliśmy o jego umieszczenie w parafialnej gablotce z ogłoszeniami.
Uroczystość odbywa się pod honorowym patronatem JE Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego który weźmie w niej udział i w jej trakcie wygłosi homilię. W najbliższych dniach JE skieruje także specjalny list („Słowo do mieszkańców naszej Archidiecezji”) informujące o powrocie do Poznania Figury Chrystusa Króla z odbudowywanego Pomnika.
W programie uroczystości jest: postawienie statuy Chrystusa na cokole w obecności zebranych na Placu Adama Mickiewicza, jej poświęcenie, okolicznościowe przemówienia, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz koncert słowno-muzyczny o charakterze religijno-patriotycznym z udziałem m.in. Haliny Łabonarskiej, Michała Marca, Rafała Korpika, Jaromira Trafankowskiego oraz Orkiestry Dętej z Chludowa pod dyr. Krzysztofa Żeleśkiewicza.

Plakat do pobrania >>