Rekordowa liczba uczestników V Konkursu Sacratissimo Cordi Polonia Restituta ! Znamy już tegorocznych laureatów !

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY   KONKURSU „SACRATISSIMO CORDI POLONIA RESTITUTA 2018”   organizowanego przez SKOPW

Na konkurs wpłynęło 651 prac z 72 szkół z Wielkopolski we wszystkich kategoriach wiekowych. To najwięcej ze wszystkich dotychczasowych edycji konkursu !

5 listopada 2018 r. jury konkursu „Sacratissimo Cordi Polonia Restituta” edycja nr 5 w składzie :

  1. Grzegorz Nowicki – przewodniczący
  2. Stanisław Mikołajczak – prezes SKOPW
  3. Barbara Napieralska – NSZZ „Solidarność”
  4. Jarosław Biegała – Kuratorium Oświaty w Poznaniu
  5. Ewa Tynecka –Szukalska – Referat Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Poznaniu
  6. Bogumiła Łącka – Akcja Katolicka
  7. Stanisław Mystek – artysta rzeźbiarz
  8. Irena Rosińska – Melnik – artystka rzeźbiarka
  9. Jolanta Jasińska – sekretarz Zarządu SKOPW
  10. Jolanta Hajdasz – sekretarz jury

postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia :

Kat. A   – prace dzieci ze szkół podstawowych klasy 1-3

NAGRODA 1

Tomasz Malicki ze Szkoły Podstawowej we Wroniawach

NAGRODA 2

Julita Mikołajczyk ze Szkoły Podstawowej we Wroniawach

NAGRODA 3

Bartek Walkowiak ze Szkoły Podstawowej we Wroniawach

WYRÓŻNIENIA

  • Szymon Fabiś z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkoli w Kopanicy
  • Marika Pacyna z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkoli w Kopanicy
  • Wiktor Maszner ze Szkoły Podstawowej we Wroniawach
  • Urszula Florek ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Luboniu

Nagroda dla opiekuna laureata I nagrody – Katarzyna Mencel ze Szkoły Podstawowej we Wroniawach

 

Kat. B   – prace dzieci ze szkół podstawowych klasy 4 – 6

NAGRODA 1 ex aequo

Adrianna Biesiadka ze Szkoły Podstawowej nr 36 w Poznaniu

Ewa Zbroniec ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu

NAGRODA 2 ex aequo

Karolina Rozalska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu

Szymon Kubacki ze Szkoły Podstawowej w Boleszczynie

 

NAGRODA 3 ex aequo

Amelia Kaźmierczak ze Szkoły Podstawowej w Sobótce

Jagoda Kowalska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Obornikach

 

WYRÓŻNIENIA

  • Zuzanna Grzegorek ze Szkoły Podstawowej w Panigrodzu
  • Iga Olszewska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Luboniu
  • Igor Trenogow ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaliszu
  • Alicja Dudziak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kościanie
  • Beata Waleńska ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Skoraszewicach

Nagroda dla opiekuna laureatów I nagrody –

  • Lucyna Wolska ze Szkoły Podstawowej nr 36 w Poznaniu
  • Adam Bartkowiak ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu

 

Kat. C – prace młodzieży z kl. VII-VIII i szkół gimnazjalnych

NAGRODA 1

Aleksandra Jasińska z Zespołu Szkół Urszulanek SJK w Pniewach

NAGRODA 2

Aleksandra Gałczyńska ze Szkoły Podstawowej w Sobótce

NAGRODA 3

Stanisław Weres i Paweł Kociucki z Zespołu Szkół Zakonu Pijarów w Poznaniu

WYRÓŻNIENIA –

  • Daria Machowska ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Skoraszewicach
  • Daria Michalak i Asia Trypin ze Szkoły Podstawowej w Starym Bojanowie
  • Dawid Wyrwa z Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Poznaniu
  • Julia Błaszczyk ze Szkoły Podstawowej w Golinie
  • Julia Zygmunt ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Karniszewie
  • Otylia Menclewicz ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Obornikach
  • Szymon Kusiński ze Szkoły Podstawowej im. J. Lipskiego w Szczurach
  • Weronika Suchanecka ze Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pakosławiu

Nagroda dla opiekuna laureata I nagrody – p. Helena Staśkiewicz z Zespołu Szkół Urszulanek SJK w Pniewach

 

Kat. D – prace młodzieży ze szkół ponadpodstawowych

NAGRODA 1

Kinga Jędrzejczak z Zespołu Szkół Budownictwa nr 1 w Poznaniu

NAGRODA 2

Norbert Paterek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marcińca w Koźminie Wielkopolskim

NAGRODA 3

Katarzyna Karolczak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marcińca w Koźminie Wielkopolskim

 

WYRÓŻNIENIA specjalne za wiersze

Jagoda Sokołowska – z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marcińca w Koźminie Wielkopolskim

Dagmara Rupa z Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim

Norbert Gryczyński z Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim

 

Wyróżnienie

Gabriela Mistrzak z XXI LO im. gen. Wł. Andersa w Zespole Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Wiktoria Zając z Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim

 

Nagroda dla opiekuna laureata I nagrody – Mateusz Hurysz z Zespołu Szkół Budownictwa nr 1 w Poznaniu

Jury postanowiło przyznać nagrody specjalne dla p. Anny Barłóg i p. Edyty Gabały za szczególne zaangażowanie w upowszechnianie idei odbudowy Pomnika Wdzięczności i związanych z nią ideałów.

SERDECZNIE GRATULUJEMY !

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas Koncertu Niepodległościowego, który odbędzie się

10 listopada 2018 r. o godz. 18.00 w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza

ul. H. Wieniawskiego 1 w Poznaniu.

Uprzejmie prosimy o pomoc w zorganizowaniu przyjazdu tego dnia dzieciom i młodzieży do Poznania . Laureatów i ich opiekunów prosimy o wcześniejsze przybycie do auli .  Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy i małą pamiątkę udziału w konkursie w tym wyjątkowym roku 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Zostaną one wysłane pocztą w ciągu 2-3  tygodni. Kontakt w sprawach organizacyjnych  – Jolanta Hajdasz tel. 607 270507.